W dniach 26 września – 2 października grupa 40 uczniów Zespołu Szkół im. Marii Grodzickiej w Lubrańcu Marysinie wraz z opiekunami, paniami Magdaleną Łukasik, Aleksandrą Orlińską, Agnieszką Rewers i Małgorzatą Szulc przebywała w greckim Platamonas, na Riwierze Olimpijskiej. Ten kolejny już wyjazd młodzieży ze szkoły w Marysinie do Grecji zorganizowany został w ramach projektu „Rozwijanie kompetencji językowych uczniów na wyjazdach edukacyjnych w ramach programu POWER“ nr. 2019-2-PMU-2110. Jego głównym celem jest rozwój umiejętności językowych i przełamanie barier komunikacyjnych w porozumiewaniu się w języku obcym. W trakcie wyjazdu realizowano zajęcia z uczniami w szkole partnerskiej M.E.P.E Platon w Katerini, warsztaty i wycieczki: na Meteory, do wąwozu rzeki Enipeas, na zamek w Platamonas, do Starego Pantaleimonu oraz do miasteczka Litochoro, których celem było poznanie greckiej historii, kultury i tradycji. Wyjazd poprzedziły zajęcia przygotowawcze z języka angielskiego oraz zajęcia kulturowe i pedagogiczne. Celem zajęć było podniesienia wiedzy uczniów dotyczącej miejsca realizacji mobilności, poszerzenie horyzontów kulturowych uczniów, podniesienie umiejętności użytkowania języka angielskiego w sytuacjach codziennych oraz podniesienie umiejętności społecznych uczniów. 

Regulamin rekrutacji

Regulamin rekrutacji

 

Projekt nr. 2021-1-PMU-4103 Pt. „Dogadajmy się!”


W roku szkolnym 2022/23 realizowany jest projekt edukacyjny „Let’s get along!”, który przygotowaliśmy razem z naszą szkołą partnerską z Litwy. Projekt skierowany jest do 30 uczniów, którzy wezmą udział w 2 tygodniowych wyjazdach edukacyjnych za granicę. Głównym celem projektu jest rozwinięcie umiejętności używania j. angielskiego w mowie i piśmie, a także zapoznanie uczniów z kulturą i historią naszego kraju sąsiedzkiego.

 

REKRUTACJA 

 

Wniosek

 

Rozwijanie kompetencji językowych uczniów na wyjazdach edukacyjnych w ramach programu POWER” nr 2019-2-PMU-2110 projekt skierowany jest do 40 uczniów naszej szkoły z klas drugich. Głównym celem jest rozwój umiejętności językowych i przełamanie barier komunikacyjnych w porozumiewaniu się w języku obcym. Uczniowie w ramach projektu wyjadą do naszej greckiej szkoły partnerskiej, która znajduje się niedaleko Salonik na Riwierze Olimpijskiej. W trakcie wyjazdów zaplanowane zostały zajęcia, warsztaty i wycieczki, w których uczniowie będą brać udział razem z greckimi rówieśnikami. Uczniowie wspólnie poznawać będą historię, kulturę i tradycje, zarówno polskie jak i greckie. Dla uczniów będzie to także okazja do nawiązania międzynarodowych przyjaźni.

                                                             REKRUTACJA 

 

Zespół Szkół

im. Marii Grodzickiej

w Lubrańcu Marysinie

Tel./Fax 54 286 20 60

e-mail sekretariat@marysin.edu.pl

Skontaktuj się z nami

Tel./Fax 54 286 20 60

Tel. kom. 512 181 864

e-mail: sekretariat@marysin.edu.pl