Tel./Fax 54 286 20 60

e-mail sekretariat_zsmarysin@op.pl

im. Marii Grodzickiej
w Lubrańcu Marysinie

Rozwijanie kompetencji językowych uczniów na wyjazdach edukacyjnych w ramach programu POWER”  projekt skierowany jest do 40 uczniów naszej szkoły z klas drugich. Głównym celem jest rozwój umiejętności językowych i przełamanie barier komunikacyjnych w porozumiewaniu się w języku obcym. Uczniowie w ramach projektu wyjadą do naszej greckiej szkoły partnerskiej, która znajduje się niedaleko Salonik na Riwierze Olimpijskiej. W trakcie wyjazdów zaplanowane zostały zajęcia, warsztaty i wycieczki, w których uczniowie będą brać udział razem z greckimi rówieśnikami. Uczniowie wspólnie poznawać będą historię, kulturę i tradycje, zarówno polskie jak i greckie. Dla uczniów będzie to także okazja do nawiązania międzynarodowych przyjaźni.

W roku szkolnym 2021/22 planujemy także realizację projektu edukacyjnego „Let’s get along!”, który przygotowaliśmy razem z naszą szkołą partnerską z Litwy. Projekt skierowany jest do 40 uczniów, którzy wezmą udział w 2 tygodniowych wyjazdach edukacyjnych za granicę. Głównym celem projektu jest rozwinięcie umiejętności używania j. angielskiego w mowie i piśmie, a także zapoznanie uczniów z kulturą i historią naszego kraju sąsiedzkiego.