Aleksandra Michalska, Anna Wojciechowska, Lidia Sławianowska, Wiktoria Stęczna, Natalia Nowakowska, Huber Grzelak, Kacper Sikorski, Jan Langa i Klaudiusz Olejnik - wyjechało w dniach 20 – 29 lipca 2019 r. do Poronina. Projekt odbywał się pod nazwą „Open To Europe – Change The World” i udział w nim wzięło 40 uczestników z Polski, Litwy, Chorwacji i Grecji. Głównym celem programu była promocja Erasmusa i wartości Unii Europejskiej wśród młodych ludzi poprzez stworzenie krótkich filmików.
Czas na projekcie wypełniały liczne warsztaty, które poruszały zagadnienia ważne obecnie dla Europy i Unii Europejskiej np. kryzys migracyjny czy wybory do europarlamentu. Uczestnicy brali udział w przyjemniejszych atrakcjach tj. wycieczce do Zakopanego, wędrówce na Morskie Oko lub kąpieli w basenach termalnych.
Projekt „Open To Europe – Change The World” zwiększył świadomość o problemach dręczących Europę i UE oraz pozwolił na podszkolenie swojego języka angielskiego. Przede wszystkim był to znakomity wyjazd wakacyjny, podczas którego uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać piękno polskich Tatr i zawiązać międzynarodowe przyjaźnie, które, miejmy nadzieję, przetrwają długi czas.
W dniach 10 – 19 czerwca 2019 r. odbyła się wymiana „A modern fairytale: Hate speech and fake news in media”. Projekt miał miejsce w Rakičan w Słowenii i brało w nim udział 36 uczestników z 6 krajów: Włoch, Rumunii, Słowenii, Grecji, Litwy oraz Polski. Reprezentację z Polski stanowiły dziewczyny z naszej szkoły, uczennice klasy III TE: Ada Banasiak, Ola Konopska, Asia Krauz, Lidka Orzechowska, Lidka Sławianowska i Wiktoria Stęczna. Podczas wymiany aktywnie współpracowaliśmy w działaniach z lokalnym środowiskiem. Poprzez warsztaty, dyskusje, formułowaną kampanię medialną, tworzenie wkładów medialnych i nieformalną edukację zdobyliśmy nowe umiejętności i kompetencje. Dzięki projektowi mieliśmy okazję bliżej poznać temat mowy nienawiści i fałszywych wiadomości w mediach.
W dniach 18 - 23 marca 2019 roku w wymianie uczestniczyło 21 osób z Chorwacji, Grecji oraz Polski (naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice klasy III TE: Katarzyna Kaczmarek, Aleksandra Krauz, Lidia Sławianowska i Wiktoria Stęczna). Głównym tematem wymiany była rewitalizacja przestrzeni publicznych poprzez różnego typu instalacje artystyczne oraz dzieła. W ramach naszych zajęć poruszyliśmy także wiele ważnych tematów m.in związanych z tolerancją, prawami człowieka, a także z włączeniem społecznym i pracą z młodzieżą z mniejszymi szansami.
Zespół Szkół
im. Marii Grodzickiej
w Lubrańcu Marysinie
Tel. 54 286 20 60
e-mail sekretariat@marysin.edu.pl
Skontaktuj się z nami
Tel. 54 286 20 60
Tel. kom. 608 752 179
e-mail: sekretariat@marysin.edu.pl
Marysin 2023