20 kwietnia 2023

Drzwi otwarte w Marysinie

W czwartek 20 kwietnia naszą szkołę odwiedzili ósmoklasiści z okolicznych szkół podstawowych. Uczestnicząc w specjalnie dla niech zorganizowanych Drzwiach Otwartych mogli poznać ofertę edukacyjną oraz wyposażenie ZS w Marysinie, a przede wszystkim poczuć panującą tu atmosferę :) Młodszych kolegów po szkole oprowadzali nasi uczniowie, polecając przy okazji Marysin jako miejsce kontynuowania edukacji po szkole podstawowej. Odwiedzający zostali zapoznani ze specyfiką zawodów oferowanych przez naszą szkołę, z nauczanymi językami obcymi, projektami unijnymi, w których braliśmy udział oraz z naszą współpracą z jednostkami wojskowymi. Dodatkowo ósmoklasiści mogli "podejrzeć", jak w naszej szkole przebiegają zwyczajne lekcje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia wychowania fizycznego, w czasie których grupa uczennic zachęcała naszych gości do wspólnej aktywności na sali fitness, a chłopcy prezentowali trening na siłowni, do którego włączali ósmoklasistów. W czasie Drzwi Otwartych nie zabrało również słodkiego poczęstunku: były ciasta pieczone przez naszych uczniów, przygotowane przez nich kanapki, do których wykorzystano podarowane przez firmę KeSeM produkty mleczne (za które z całego serca dziękujemy) oraz słodkie przekąski, za które serdecznie dziękujemy firmie Bakalland. Podziękowania składamy również żołnierzom z 56. Bazy Lotniczej z Inowrocławia, którzy swoją obecnością uświetnili nasze spotkanie z ósmoklasistami, prezentując młodzieży sprzęt wojskowy. To był pełen pozytywnych wrażeń dzień! Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do jego organizacji. Dziękujemy również naszym Gościom: Ósmoklasistom, ich Rodzicom, Nauczycielom i Opiekunom za obecność. Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się z Wami w murach naszej szkoły :)