15 marca 2024

Kolejna grupa logistyków z wizytą w firmie WireCo

W środę 13 marca 2024 kolejna grupa uczniów klasy 2 wraz z panem Dariuszem Jarońskim odwiedziła firmę WireCo (dawny Drumet). Po wcześniejszym szkoleniu BHP oraz założeniu stosownego ubrania ochronnego (kamizelek, specjalistycznych butów i okularów ochronnych) przyszli logistycy mogli rozpocząć poznawanie funkcjonowania wybranych działów firmy. Celem wycieczki przedmiotowej był - tak jak w ubiegłym tygodniu - Magazyn Wyrobów Gotowych. Pod czujnym okiem pana Cezarego Niemczyka młodzież zapoznała się z systemem magazynowania, który funkcjonuje w firmie WireCo. Co to jest standaryzacja? Dlaczego ładunki nie pływają obecnie przez Kanał Sueski? Ile osób obsługuje największy kontenerowiec na świecie? To pytania, którymi zaskakiwani byli uczniowie, ale z odpowiedziami na nie radzili sobie całkiem nieźle Młodzież mogła również zobaczyć, jak przebiega proces zrywania liny. Serdecznie dziękujemy panu Cezaremu Niemczykowi za miłe przyjęcie, życzliwość i profesjonalizm!