Zespół Szkół

im. Marii Grodzickiej

w Lubrańcu Marysinie

Tel./Fax 54 286 20 60

e-mail sekretariat@marysin.edu.pl

11 marca 2021

Projekty

Chociaż pandemia koronawirusa skutecznie utrudnia nam wszystkim normalne funkcjonowanie Zespół Szkół im. Marii Grodzickiej w Lubrańcu Marysinie konsekwentnie realizuje rozpoczęte projekty i przygotowuje się do kolejnych działań. Mija właśnie rok od powrotu grupy 28 uczniów klas logistycznych i ekonomicznych z 2 – tygodniowych praktyk w Grecji. Kiedy tylko pozwolą na to warunki – a mamy nadzieję, że stanie się to już niedługo – szansę na przeżycie greckiej przygody będzie miała jeszcze jedna, również 28 osobowa grupa młodzieży. Będzie to trzeci wyjazd w ramach projektu „Europejscy fachowcy – podnosimy kwalifikacje poprzez zagraniczne staże zawodowe”. Na wizytę w greckiej szkole partnerskiej, która znajduje się niedaleko Salonik na Riwierze Olimpijskiej czeka także 40 uczniów z klas drugich. Główny cel wyjazdu podkreślony jest w tytule projektu, który brzmi „Rozwijanie kompetencji językowych uczniów na wyjazdach edukacyjnych w ramach programu POWER”. Uczniowie ZS w Marysinie będą więc rozwijać umiejętności językowe i przełamywać bariery komunikacyjne w porozumiewaniu się w języku obcym.

Czekając na możliwość organizowania praktyk zagranicznych i wyjazdów uczniowie ZS w Marysinie mogą brać udział w dodatkowych specjalistycznych zajęciach zawodowych oraz zajęciach dodatkowych z języków obcych: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Od lutego br. młodzież uczestniczy w kursach: projektowanie grafiki komputerowej, programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D oraz obsługa biura. Uczestnicy zajęć po zakończeniu szkolenia przystąpią do egzaminu. Po jego zdaniu wydany będzie certyfikat potwierdzający nabycie dodatkowych kwalifikacji. Wymienione kursy i zajęcia dodatkowe z języków obcych realizowane są w ramach projektu „Podniesienie poziomu kształcenia zawodowego w Powiecie Włocławskim”. Dzięki udziałowi w tym projekcie obecni i przyszli uczniowie ZS w Marysinie mają do dyspozycji m.in. 5 nowych w pełni wyposażonych pracowni do nauki przedmiotów zawodowych. W najbliższym czasie młodzież będzie również odbywać płatne staże u pracodawców oraz 20 osób ukończy bezpłatny kurs obsługi wózków widłowych.

Wszystkie te działania bez wątpienia przyczyniają się do podniesienia atrakcyjności oferty edukacyjnej ZS w Marysinie i podwyższają kompetencje zawodowe uczniów.

 

 

 

Skontaktuj się z nami

Tel./Fax 54 286 20 60

Tel. kom. 512 181 864

e-mail: sekretariat@marysin.edu.pl