01 marca 2022

Uczniowie Marysina w Biegu Wilczym Tropem

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Od dziesięciu lat 1 marca organizowany jest Bieg Tropem Wilczym, którego celem jest upamiętnienie żołnierzy niezłomnych. W tym roku uczniowie klasy IV: Hubert Grzelak, Kacper Sikorski, Bartosz Drzewiecki i Bartosz Walczak pod opieką pana Adama Kapelińskiego przebiegli 5 km trasę i tym samym w sposób symboliczny dołączyli do tej edukacyjno - sportowej inicjatywy.