Tel. 54 286 20 60

24 października 2021

Wizyta w Urzędzie Miejskim w Lubrańcu

Dnia 22 października 2021 roku uczniowie klasy III c Technikum Logistycznego wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Szulc odwiedzili Urząd Miejski w Lubrańcu. Wycieczka miała charakter edukacyjny, a jej celem było przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy. Pani Anna Jarońska oraz p. Anna Matusiak przedstawiły młodzieży sytuację na lokalnym runku pracy i stan bezrobocia, wraz ze specyfiką pracy urzędu oraz formami pomocy, jakich udziela urząd osobom poszukującym pracy. Zapoznano nas m.in. z formami aktywizacji zawodowej, ofertą szkoleniową, standardami poszukiwanymi przez pracodawców i możliwościami uzyskania dotacji na prowadzenie działalności gospodarczej. Z uczniami spotkał się również Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubrańcu – Piotr Sławianowski. Uczniowie mieli okazje dowiedzieć się, czym jest gmina, jakie są jej zadania, czym zajmuje się Rada Miejska. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

Tel. 54 286 20 60