07 czerwca 2024

Wojewódzki etap Olimpiady Solidarności

W środę 5 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się wojewódzki etap Olimpiady Solidarności. W tym konkursie historycznym brali również udział uczniowie ZS w Marysinie, którzy zdobyli największą liczbę punktów w etapie szkolnym - Zuzanna Kuropatwińska z klasy 1A i Oliwier Zdunek z klasy 2. Młodzież w czasie 60 minut zmierzyła się z testem składającym się z 30 pytań, które dotyczyły wydarzeń z lat 1970-1990. Oczekiwanie na ogłoszenie wyników rywalizacji uczestnikom konkursu i ich opiekunom umiliła przygotowana przez organizatorów wycieczka po toruńskim starym mieście. W tegorocznej X edycji Olimpiady Solidarności uczniowie naszej szkoły nie zajęli czołowych miejsc, ale na pewno dzięki udziałowi zdobyli doświadczenie, zwiedzili Toruń i poszerzyli swoją wiedzę na temat historii Polski w latach 70-90. Za przeprowadzenie I etapu konkursu oraz przygotowanie uczniów i opiekę nad nimi w II etapie odpowiedzialna była p. Agnieszka Rewers.