18 czerwca 2021

Wycieczka do portów w Gdańsku i w Gdyni

W piątek 18 czerwca uczniowie klas 1 uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Portu Gdańsk i Portu Gdynia. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel przedmiotów logistycznych, pan Zbigniew Matykiewicz, opiekunem grupy p. Agnieszka Rewers. Młodzież najpierw z wysokości 11 piętra wieży kapitańskiej mogła obejrzeć cały Port Gdańsk, a później posłuchać przedstawiciela zarządu Portu, który dokładnie omówił poszczególne części tego blisko 700 hektarowego terenu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Portu Gdynia, po którym grupę oprowadzał specjalista ds. PR Portu. Uczniowie z bliska mogli obejrzeć maszyny pracujące przy załadunku i rozładunku towarów oraz poznać szczegóły logistyczne transportu wodnego. Największą atrakcją tej części wycieczki była możliwość obserwowania - również z wysokości 11 piętra- rozładunku statku w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym. Na zakończenie pobytu w Gdyni uczestnicy skorzystali z letniej pogody i spędzili trochę czasu na plaży lub na promenadzie.