06 listopada 2023

Wyjazd kulturowy młodzieży z Marysina

Poniedziałek 6 listopada grupa uczniów z klas 1A, 1B oraz 5B i 5C naszej szkoły pod opieką pań Elżbiety Bernaciak i Agnieszki Rewers oraz pana Adama Kapelińskiego rozpoczęła od wizyty we włocławskim Centrum Kultury Browar B. Młodzież uczestniczyła w spektaklu “Widziane z Olimpu - historia bogów i rodzaju ludzkiego na podstawie mitologii greckiej” przygotowanego przez Kielecki Teatr Lektur. Dla pierwszoklasistów była to doskonała okazja do uporządkowania wiadomości na temat najważniejszych mitów, natomiast maturzyści, oglądając to przedstawienie, uczestniczyli w swoistej lekcji powtórzeniowej przed egzaminem maturalnym. Po spektaklu grupa wybrała się na spacer po nadwiślańskiej części Włocławka. Ważnym punktem wycieczki była wizyta na tamie, gdzie przy krzyżu upamiętniającym męczeńską śmierć księdza Jerzego Popiełuszki młodzież zapaliła znicze.