24 października 2023

Wyniki konkursu „Razem widzimy więcej”

W tego rocznych obchodach dnia Zdrowia Psychicznego uczniowie wzięli udział w konkursie „Razem Widzimy Więcej” zorganizowanego przez psychologa szkolnego. Zadaniem klas było przygotowanie plakatów o tematyce zawierającej:

• profilaktykę zdrowia psychicznego,
  • promocję postawy zrozumienia i akceptacji dla osób chorych psychicznie i będących w kryzysie psychicznym,
  • przeciwdziałanie stygmatyzacji osób chorych psychicznie,
  • dbałość o swoje zdrowie psychiczne, zdrowie psychiczne bliskich osób, kolegów i koleżanek,
  • zapobieganie dyskryminacji osób chorych psychicznych, w tym przypisywania konkretnej osobie lub grupie ludzi negatywnych cech w związku z ich problemami zdrowotnymi.

Powołana komisja oceniała pracę, które były przygotowane z pomocą wychowawców klas. Wyniki konkursu przedstawiają się następującą:

I miejsce -  klasa VC wychowawca p. Małgorzata Szulc

II miejsce  - klasa II A wychowawca p. Elżbieta Bernaciak

III miejsce – klasa I A wychowawca p. Danuta Lewandowska

Dyplom za udział w konkursie zdobyła uczennica klasy II Alicja Bladoszewska

Dyplomy za udział powędrowały również do klasy IV A wychowawca p. Wioletta Marcińska  i IVB p. Agnieszka Rewers,

Serdecznie dziękujemy uczniom i wychowawcą za udział w konkursie.

Organizatorzy: Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Komisja w składzie: p. Ksymena Walczak – dyrektor, p. Aleksandra Borowska – wicedyrektor, p. Aneta Tyde-Czajkowska – psycholog szkolny.