24 maja 2020

Wyniki konkursu plastycznego ogłoszonego przez Sejm RP

W celu uczczenia 80. rocznicy mordu w Lesie Katyńskim z inicjatywy Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek został ogłoszony konkurs literacko-plastyczny „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. W Komitecie Honorowym znaleźli się m.in. Prezydent RP Andrzej Duda oraz Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Przedsięwzięcie to służyło popularyzowaniu wiedzy o Zbrodni Katyńskiej, było również szansą na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodych ludzi. Na konkurs wpłynęło 431 prac plastycznych, wśród nich 5 wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Miło nam poinformować, że prace Marty Drożdżewskiej i Patrycji Rypińskiej zostały wyróżnione! Gratulujemy wyniku, a przede wszystkim talentu!